Umělá inteligence vyhodnocuje TOP zprávy pro uživatele
8. července 2023

Umělá inteligence vyhodnocuje TOP zprávy pro uživatele

Znalosti a zkušenosti

Rozšiřujeme naše funkce využívající umělou inteligenci – nově umíme vyhodnocovat nejlepší mediální výstupy. Unikátní algoritmus, který jsme za tímto účelem vytvořily, byl stovky hodin trénován na testovacích datech, aby fungoval zcela nezávisle a bez nutnosti zásahů člověka. Nová funkce uživatelům zásadně zrychluje a automatizuje přehled o tom nejdůležitějším, co o nich v médiích vyšlo.

Vylepšený systém umělé inteligence pracuje na principu neuronových sítí s použitím tzv. shlukové analýzy. Díky tomu dokáže sám vyhodnocovat nejdůležitější zprávy o konkrétním tématu. Články nejdříve rozdělí podle podobnosti do skupin, které následně seřadí podle přednastavených kritérií, jako jsou dosah a velikost textu, jeho umístění v rámci média, míra zahrnutí klíčových slov – tedy jejich četnost, důležitost, použití v nadpisu atd. Vysoká míra uživatelského přizpůsobení je samozřejmostí, od nastavení počtu až k libovolnému časové období, za které budou nejdůležitější zprávy zobrazeny či reportovány. Změny se kromě nastavitelného reportingu projeví i v logice řazení feedu zpráv.  

„Největší přínos v zapojení umělé inteligence v nové funkci vnímáme ve zvýšení efektivity práce a jejím zjednodušení. Náš algoritmus dokáže vyhodnotit stovky textů a vybrat ty nejrelevantnější a nejdůležitější z nich. Vše je postaveno na pevně daných metrikách a datech, ne emocích, které mohou ovlivnit lidský úsudek,“ říká k nové funkci Tomáš Berger, CEO společnosti Mediaboard, a dodává: „Kontinuální rozvoj a implementace umělé inteligence je pro nás jedním ze základních pilířů rozvoje našich služeb a upevnění pozice technologického lídra trhu.“ 

Umělou inteligenci v Mediaboardu využíváme už delší dobu – před rokem jsme představili funkci Entity. Neuronová síť je v tomto případě naučená rozpoznávat klíčová slova, jako jsou jména osobností, místa, značky, produkty a mnohé další a propojovat je s Wikipedií. Na využití dat umělé inteligence je postavena i pokročilá analytika aplikace.

Nová technologie najde uplatnění i v automatizaci zpracování komplexních mediálních analýz či v celkovém vyhodnocování velkého množství dat.

Jak si novinku vyzkoušet? 

Stačí si nastavit nový report v sekci Report s typem šablony „TOP zprávy“.

~ Mediaboard Newsroom ~

Mediaboard je předním poskytovatelem pokročilých řešení v oblasti media intelligence navržených tak, aby firmám umožnily lépe se orientovat v dynamickém světě médií. Dáváme organizacím možnost získat cenné přehledy, sledovat mediální pokrytí, trendy v odvětví a činit informovaná rozhodnutí na základě našich chytrých dat.