Sociodemografické údaje nově u tisíců českých médií
10. června 2022

Sociodemografické údaje nově u tisíců českých médií

Znalosti a zkušenosti

Další velká novinka je tady! Díky naší nejnovější technologii si nyní můžete zobrazit sociodemografické údaje o čtenářích u více než 3000 českých médií. Disponujeme tak nejbohatší datovou databází na českém trhu. Kromě klasických ukazatelů jako je pohlaví, věk, region a vzdělání zjistíte i to, jaké mají návyky a koho typicky volí.

Před několika měsíci jsme představili novinku – možnost zobrazení sociodemografických údajů u 60 nejčtenějších titulů. Nyní náš developerský tým vyvinul pokročilé statistické metody, které v současnosti identifikují sociodemografické údaje u více než 3000 českých médií, které jsou rozděleny do několika kategorií. 

Sociodemografické údaje vám umožní lépe poznat vaše cílové publikum a snadněji plánovat a cílit komunikaci. 

V záložce Demografie, kterou najdete u článků vlevo nahoře, nyní najdete detailní sociodemografické údaje o čtenářích více než 3000 předních českých médií. Data jsme pro vás připravili do přehledných vizuálů, ve kterých na první dobrou uvidíte, v jakých aspektech je dané médium unikátní. 

K dispozici máte informace o čtenářích jako jsou například pohlaví, věk, vzdělání, ekonomická situace, region, ale také mnoho dalších údajů o jejich životním stylu, nákupních zvycích, nebo také volebních preferencích.

Sociodemografická data v Mediaboardu vám umožní přiblížit se čtenářům a lépe je poznat. Díky tomu můžete detailněji analyzovat dopady jednotlivých článků a zmínek v médiích. Především však můžete účinněji plánovat a vybírat si ty správné kanály pro vaše PR.

~ Mediaboard Newsroom ~

Mediaboard je předním poskytovatelem pokročilých řešení v oblasti media intelligence navržených tak, aby firmám umožnily lépe se orientovat v dynamickém světě médií. Dáváme organizacím možnost získat cenné přehledy, sledovat mediální pokrytí, trendy v odvětví a činit informovaná rozhodnutí na základě našich chytrých dat.