Shrnutí článků pomocí umělé inteligence od OpenAI
31. srpna 2023

Shrnutí článků pomocí umělé inteligence od OpenAI

Znalosti a zkušenosti

Jako první na trhu nabízíme shrnutí článků za pomoci AI. Navazujeme tak na nasazení umělé inteligence v rámci vyhodnocování nejlepších mediálních výstupů – TOP zpráv, které používáme již od léta loňského roku. Díky prvkům umělé inteligence nově nabízíme uživatelům shrnutí článků v několika málo větách – není třeba číst celý obsah, ani se proklikávat z reportů do aplikace.

Debatu ohledně využití umělé inteligence významně podpořilo listopadové spuštění chatbotu GPT, za nímž stojí OpenAI zakladatele Elona Muska. Chatbot funguje jako prediktivní umělá inteligence využívající strojové učení a komunikující formou dialogu. Umí tak odpovídat na doplňující otázky, přiznávat své chyby i vyvracet nesprávné předpoklady, a dokonce odmítat nevhodné požadavky. Otevírají se nám tak úplně nové možnosti, jak umělou inteligenci využít v náš prospěch.

Možnosti, které OpenAI nabízí, nyní do svých funkcí integrujeme i my. Díky prvkům umělé inteligence nově nabízíme uživatelům shrnutí článků v několika málo větách, což výrazně urychlí zpracovávání obsahu jednotlivých výstupů. To se promítne nejdříve do emailových reportů, ve kterých budou TOP zprávy shrnuty právě pomocí umělé inteligence. Uživatelé tak nemusí číst celý obsah, ani se proklikávat z reportů do aplikace. 

„Největším přínosem využití umělé inteligence je především vyšší efektivita při vyhodnocování dat a spolu s tím úspora času našich uživatelů, kteří nyní získají přehledné shrnutí výstupů na jedno kliknutí,“ říká k nové funkci Tomáš Berger, CEO společnosti Mediaboard, a dodává: „Technologie OpenAI je pro nás jen jedna z komponent, do budoucna chceme co nejvíce využívat vlastní vyvíjené řešení, a posouvat tak možnosti umělé inteligence v monitoringu všude, kde uživatelům pomůže s odstraněním repetitivní práce.“ 

Vlastní umělou inteligenci jsme již úspěšně nasadili v minulém roce v rámci sekce TOP zprávy a vyvinuli vlastní unikátní algoritmus, který vyhodnocuje nejlepší mediální výstupy, zrychluje a také automatizuje přehled zpráv. Už více než rok pak v aplikaci funguje i služba Entity – rozpoznávání osobností, institucí, značek a míst v článcích a jejich propojení s Wikipedií. Na využití dat umělé inteligence staví i analytika naší monitorovací aplikace. 

Ve využití AI vidíme velký potenciál, a ještě letos chystáme celou řadu novinek. Prvky umělé inteligence by se tak měly postupně promítnout do všech funkcí na zpracování dat a obsahu, které nabízíme – chceme se více posunout od monitoringu médií k media intelligence. 

~ Mediaboard Newsroom ~

Mediaboard je předním poskytovatelem pokročilých řešení v oblasti media intelligence navržených tak, aby firmám umožnily lépe se orientovat v dynamickém světě médií. Dáváme organizacím možnost získat cenné přehledy, sledovat mediální pokrytí, trendy v odvětví a činit informovaná rozhodnutí na základě našich chytrých dat.